symposium over 50 jaar tweede vaticaans concilie
Zaterdag 6 oktober vindt in De Nieuwe Liefde een symposium plaats waarin met bijzondere sprekers en gasten wordt terug- en vooruitgekeken op het Tweede Vaticaans Concilie. Het is dan vijftig jaar geleden dat de eerste bijeenkomst van dit concilie plaatsvond, wat destijds een groots media-event was.
Het symposium duurt een dag, met in de ochtend een terugblik op de gebeurtenissen vijftig jaar geleden en in de middag een vooruitblik op de visionaire gedachten van dit concilie.
Kaarten voor deze dag zijn verkrijgbaar via http://denieuweliefde.com/programmas/de-visioenen-van-vaticanum-ii.30.html. Hier is ook het volledige programma te vinden.
De dag bestaat uit inleidingen, interviews, historische beelden van het concilie uit het KRO Brandpunt archief en samenzang o.l.v. het koor van de Amsterdamse Studentenekklesia. Bijzondere sprekers en gasten passeren de revue. Zo zal theloog/dichter Huub Oosterhuis een biografisch verhaal verzorgen. Universitair docent aan de Radboud Universiteit Dr. Marjet Derks is te gast met een lezing over het concilie belicht vanuit de media en de invloed die zij hadden op het wereldkundig maken van dit ‘event’. Ook is er een zogenaamd generatie-interview met theologiestudent Bas Dumoulin en Abt. G. Matthijssen geleid door Laetitia van der Lans.
Aan het eind van de dag wordt het boek ‘De visioenen van het Tweede Vaticaans Concilie’ van Jan Jacobs, Martin Hoondert en Franck Ploum overhandigd aan Mgr. HCH Ernst, emeritus-bisschop van Breda. Het boek is een uitgave van Uitgeverij Abdij van Berne Heeswijk.
Vaticanum II
Meer dan 2.500 gezagsbekleders uit de rooms-katholieke kerk werden vijftig jaar geleden door paus Johannes XXIII bijeengeroepen met als doel kerk en liturgie meer ‘bij de tijd’ te brengen. 168 Vergaderingen later, lagen er zestien documenten die de gestalte van de rooms-katholieke kerk hebben veranderd. Wat is de betekenis van Vaticanum II nu? Wat beoogde paus Johannes XXIII met ‘zijn’ concilie? Hoe hebben de andere bisschoppen zijn streven naar een ‘aggiornamento’ (meer bij de tijd brengen) vertaald? En spreken de visioenen waardoor zij begeesterd werden, ook nu nog aan? Op deze en meer vragen probeert dit symposium antwoorden te vinden.

Google Maps